Niepełnosprawni w pracy

W ramach  wyrównywania szans na rynku pracy  pracodawca, który zdecyduje się na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej może liczyć na szereg korzyści.

Z ekonomicznego punku widzenia zatrudnienie pracownika niepełnosprawnego daje między innymi możliwość zwolnienia z opłat na rzecz  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON),  zwrot kosztów przystosowania stanowiska dla osób z niepełnosprawnością,  wyposażenie stanowiska pracy  czy  zwrot kosztów szkolenia pracowników niepełnosprawnych.

Jednak pracodawca, który inwestuje w takich pracowników nie tylko zyskuje finansowo, ale także buduje swój pozytywny wizerunek w społeczności lokalnej. Firmy, w których pracują osoby niepełnosprawne są odbierane jako bardziej troskliwe i oferujące stabilniejsze zatrudnienie. Wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie, czyli takiej, która dba o społeczne interesy przekłada się również na pozytywne postrzeganie firmy przez pracowników. Wpływa na ich większą lojalność i zaangażowanie. Co więcej klienci takiej firmy są bardziej lojalni i z większą chęcią kupują jej produkty czy usługi.

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na takich pracowników tworzymy bazę kandydatów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności z możliwością podjęcia pracy zawodowej.

Zaufali nam

lear-corporation
viessmann
husqvarna
borgwarner
hennigesautomotive
centrostal-kielce
proseat
pro-flex
mid-ocean
contenur
seito
pugik
idmedia
leasing-24-eu
ict
euro-expert
witmar
vincio
saamo
radbud
medicpol
lioness
ekotech
jooble